// // //
// // //
  • po-pt: 9:00 - 20:00
MedenClinic

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to najszerszy dział stomatologii. Zajmuje się wszelkimi metodami zachowania zdrowia, funkcji i kształtu zębów. Innymi słowy można powiedzieć, że stomatologia zachowawcza lecząc przywraca nam stan uzębienia najbardziej zbliżony do ideału. Bardzo obszerną część tej specjalności stanowi endodoncja, czyli dyscyplina specjalizująca się w leczeniu kanałowym zębów.

Według dzisiejszej technologii najwyższą estetykę i wytrzymałość wypełnień zapewniają materiały kompozytowe. . Gama kolorystyczna posiadanych przez nas kompozytów jest bardzo szeroka, dlatego po założeniu nie są one do odróżnienia od zdrowych tkanek zęba.

Jesteśmy w stanie pomóc zarówno przy wyleczeniu próchnicy jak i odbudowie mocno zniszczonych tkanek zęba. Wspomniane materiały kompozytowe charakteryzują się oprócz wysokiej trwałości i estetyki, ścieralnością zbliżoną do ścieralności własnych zębów, oraz mają zdolność do stałego uwalniania jonów fluoru i wbudowywania w tkanki zęba, co zapobiega powstawaniu próchnicy wtórnej.